Rośliny w biurze

Oferta

Rośliny w biurze

Wyselekcjonowane gatunki do Twojego biura!

Natura zawsze miała dobroczynny wpływ na zdrowie i psychikę człowieka. Jesteśmy jej elementem i coś ciągnie nas do przyrody. Obecność rośliny powoduje, że czujemy się “bliżej natury”. Roślinność daje poczucie bezpieczeństwa i poczucie harmonii z przyrodą. Oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjny kwitnące rośliny dodatkowo roztaczają piękną woń w pomieszczeniach, a odpowiednio dobrane gatunki pomagają odpowiednią utrzymać jakość powietrza w pomieszczeniach.

Dzięki obecności roślin nawet najbardziej surowe wnętrza stają się przytulne, a te ciepłe nabierają elegancji i wyjątkowości. Rośliny mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, psychikę i zdrowie. Dlatego tak ważne jest, żeby nasze biura były wypełnione roślinami.

Zazwyczaj w pomieszczeniach panują niesprzyjające warunki, dalekie od “naturalnych”. Zazwyczaj powietrze jest przesuszone i wilgotność jest zbyt mała. W okresie grzewczym sięga jedynie 30%, podczas gdy powinna wynosić od 40- 60%. W biurach z zainstalowaną klimatyzacją pracownicy często uskarżają się na różne dolegliwości. Niedogodny i nienaturalny klimat w pomieszczeniach może przyczynić się do występowania różnych problemów zdrowotnych. Do najczęstszych zaliczyć możemy przesuszoną śluzówkę, bóle głowy i migreny, podrażnione oczy, problemy ze skórą, kaszel i suchość gardła. Niektórzy się narzekają również na mdłości, uczucie przemęczenie i problemy z zatokami.

Skutkiem jest spadek wydajności, utrata koncentracji i częstsza absencja w pracy. Zdaniem niektórych psychologów jedną z podstawowych przyczyn problemów zdrowotnych w nowoczesnych biurowcach jest pozbawienie człowieka kontaktu z naturą.

Idealnym rozwiązaniem jest wyposażenie powierzchni biurowych w rośliny, które oczyszczają i odświeżają powietrze, regulują temperaturę i poziom wilgotności. Ponadto ich obecności pomaga utrzymać w miejscu pracy zdrowy oraz stabilny klimat oraz wytłumić hałas. Woda parująca poprzez liście usuwa kurz oraz inne zanieczyszczenia z powietrza. Pewne badania pokazują, że dzięki ekspozycji rośliny podnosi się poziom zadowolenie i efektywności. Obecność zieleni powoduje, że stajemy się bardziej kreatywni i mniej zestresowani. W otoczeniu roślin czujemy się zdrowsi i jesteśmy bardziej witalni.

Stylowe rośliny

Nasza firma w profesjonalny sposób zadba o Państwa biuro dobierając odpowiednie gatunki rośliny, które w sposób pozytywny wpłyną na otoczenie i miejsce pracy. Dzięki zieleni pomożemy nadać każdemu pomieszczeniu w Państwa firmie wyraz bardzo szczególny, charakterystyczny i niezapomniany, w którym każdy z przyjemnością będzie chciał pracować.

Ogród w blasku słońca

Najlepsze rośliny w Twoim biurze!