Architektura ogrodowa

Architektura ogrodowa

Drewniana i nowoczesna architektura ogrodowa

Kiedyś ogród był miejscem, w którym przede wszystkim znajdowały się rośliny, a jedyny element architektury stanowiła ławka, na której można było odpocząć. Obecne możliwości i dostępność różnych przedmiotów ogrodowych sprawiły, że ogrody stały się zapierającymi dech w piersiach strefami relaksu. Pomorskie, to województwo, w którym architektura ogrodowa jest bardzo mocno widoczna. Powodem tego stanu rzeczy jest jego turystyczny charakter, który skłania właścicieli pensjonatów i prywatnych kwater do inwestowania w zagospodarowywanie terenu wokół domu. Bowiem bardzo wiele osób, szukając miejsca na urlop, zwraca uwagę nie tylko na standard pokoju, ale również na to, czy na terenie posesji znajduje się miejsce, gdzie można usiąść z książką w ręku czy zrobić grilla. Bez wątpienia Gdańsk i Trójmiasto to wyjątkowo piękne okolice, z dostępem do morza, które zachęcają do tego, żeby je odwiedzać. A jeżeli należymy do tych szczęśliwców, którzy posiadają tutaj swoje cztery kąty w postaci domu z ogrodem, to nie pozostaje nam nic innego, jak zadbać o architekturę ogrodową, która sprawi, że ogród będzie zachwycający i funkcjonalny. 

Drewno w ogrodzie

Drewno to bardzo wdzięczny materiał, który efektownie się prezentuje i przez to drewniana architektura ogrodowa cieszy się dużą popularnością. Co możemy stworzyć do ogrodu z drewna? Przykładem mogą być ławki, stoły, płotki, furtki, meble, pergole czy trejaże. Jednak żeby takie drewniane wyposażenie ogrodu przez długi czas prezentowało się nienagannie, trzeba pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest konserwacja, która ma na celu zapobiegać skutkom działania promieni słonecznych, jak również wilgoci, której za sprawą deszczu, śniegu oraz porannej rosy nie brakuje. W innym razie drewno szybko zacznie pękać, odbarwiać się i tracić swój cały urok, a tego chcielibyśmy przecież uniknąć jak najdłużej. Drewno ma to do siebie, że wpisuje się w każdy styl i w każdym ogrodzie będzie się doskonale prezentowało. Jego zaletą jest to, że stwarza ciepły oraz przytulny klimat. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, możemy wybierać elementy drewniane klasyczne i proste w formie, idealne do ogrodów nowoczesnych lub też bogato rzeźbione, stanowiące ozdobę samą w sobie. 

Nasze ogrody. Stylowe Ogrody.

Jesteś na etapie aranżacji ogrodu i architektura ogrodowa spędza Ci sen z powiek? Wobec tego skontaktuj się z nami, a ruszymy na pomoc i w kilka dni stworzymy miejsce nie do poznania.

Zaufaj naszym doświadczonym fachowcom!