Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów

Stylowo, funkcjonalnie, pięknie..

Wymarzony ogród

Ładny ogród nie jest na ogół dziełem przypadku, lecz wynikiem dobrego planowania. Projektowanie ogrodu to w dużej mierze rozwiązywanie wielu problemów organizacji przestrzeni i próba znalezienia odpowiedzi na wiele nurtujących pytań: gdzie poprowadzić ścieżki, jakie wybrać rośliny, czy taras ma być w cieniu, czy w słońcu, jak połączyć miejsce zabaw dla dzieci z resztą ogrodu?

Różnorodność stylów ogrodów i motywów kompozycyjnych jest ogromna, a różnorodność roślin i materiałów do kształtowania ogrodu jeszcze większa. Dlatego zarówno zakładanie ogrodu, jak i jego przekształcenie czy stopniowe odnawianie wymagają gruntownych rozważań. Jeżeli w końcu proporcje, barwy oraz kształty są zharmonizowane i sprawiają wrażenie powstałych przypadkowo, oznacza to, że plan był udany.

Zaprojektujemy Twój wymarzony ogród!

Bogactwo stylów

Istnieje wiele rodzajów ogrodów

Styl angielski – ogród w stylu angielskim cechuje się romantycznym charakterem, jest pełen kolorowych kwiatów, zapachów róż, tajemniczych zakątków i stylowych dekoracji.

Styl kolonialny – cechuje go swojskość, wygoda, spokój i porządek. Bardzo charakterystyczne dla tego stylu są drewniane tarasy, ścieżki z łupanego kamienia oraz kamienne i drewniane rzeźby.

Styl barokowy – styl ten jest odpowiedni dla ludzi, którzy lubią porządek, ład i spokój. Ogrody barokowe mają prosty układ, w którym nie ma przypadkowości. Tworzą go głównie krzewy zimozielone, poprzycinane w geometryczne bryły.

Styl wiejski – W ogrodach wiejskich panuje swojski, swobodny klimat. Mamy wrażenie, że wszystko tu jest przypadkowe – zarówno kompozycje roślinne, układ nawierzchni jak i inne elementy architektury ogrodowej. W wiejskich ogrodach aż kipi od barwnych i pachnących rabat kwiatowych.

Styl nowoczesny – ogrody nowoczesne to miejsca o przejrzystym, prostym układzie. Króluje w nich zasada “im mniej tym lepiej”. Brak w nich jakichkolwiek nieistotnych szczegółów. Jest tu tylko to, co służy funkcji jaką ma spełniać ogród. Rośliny mają zwykle architektoniczny pokrój, masywne liście oraz wyróżniają się świeżością i czystością barwy kwiatów lub liści.

Prace ogrodnicze

Dla wielu osób ogród to miejsce relaksu po całotygodniowej pracy, musi więc być tak zaprojektowany, aby umożliwiał dobry odpoczynek. Projekt to punkt wyjścia przy powstawaniu ogrodu i tworzony jest w oparciu o ścisłą współpracę z użytkownikami ogrodu, ponieważ wygląd ogrodu zależy od gustu jego właściciela. Nie istnieje jeden, obowiązujący model przyjemnego i niewymagającego zbyt wiele pracy ogrodu, każdy z nas ma inny gust i upodobania. Projektowanie ogrodu rozpoczyna się od tworzenia koncepcji w której uwzględnia się wizje, pomysły i wszystko to, czego oczekuje Klient. Projektowanie wymaga dużego wyczucia, ogród to przecież strefa prywatności. Ten zielony obszar powinien odgradzać i chronić, a jednocześnie zapraszać i obrazować gust właściciela.
Ogród - miejsce relaksu

Indywidualne podejście

Każda osoba jest indywidualnością. Każdy ogród, dziedziniec lub patio można zaprojektować tak aby podkreślał wybrane przez właściciela elementy. Upodobania, gusta, przyzwyczajenia, wspomnienia i wiele innych spraw, stanowią o tym jacy jesteśmy. Kiedy to wszystko połączymy z zasadami sztuki projektowania ogrodów, otrzymamy ogród tak indywidualny i unikalny jak jego właściciele.

Woda w ogrodzie

Nie wyobrażamy sobie ogrodu bez wody – woda to życie – ogród bez niej wydaje się być martwy, jest ona jednym z najatrakcyjniejszych środków kształtowania. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, woda to jeden z najważniejszych elementów całego ożywionego świata. Może stać, płynąć, tryskać, pluskać lub wznosić się wysoko. Największą wartość dekoracyjną mają barwy i refleksy światła lub czarujące odbicia w lustrze wody. W każdej porze roku stwarza inny nastrój i scenerię. Ponadto woda i jej brzegi są bogatym biotopem o swoistej florze i faunie. Oczko wodne, strumyk, kaskada, wodospad lub fontanna – woda przeobrazi każde miejsce ogrodu w indywidualne dzieło sztuki.

Realizacja ogrodu

Zaprojektujemy i zrealizujemy Twój ogród!

Realizacja projektu

Jesteśmy przekonani że poznawszy Państwa preferencje i upodobania będziemy w stanie zaprojektować i zrealizować dla Was taki ogród, który będzie odpowiadał Waszym wyobrażeniu o idealnym ogrodzie i w którym będziecie chcieli spędzać każdą wolną chwilę oddając się błogim chwilom relaksu.